نخستین مرکز غربالگری شنوایی نوزادان شهرستان دیر افتتاح شد.

9 شهريور 1397

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان دیر مرکز غربالگری شنوایی نوزادان با حضور دکتر نیلو رفیعی معاون پیشگیری از معلولیت سازمان بهزیستی کشوردر این بیمارستان  راه اندازی شد.

محمد کرمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان دیر با بیان اینکه این مرکز با هدف پیشگیری از معلولیت در كودكان و تشخیص به موقع و مداوای به هنگام آنان ایجاد شده است، یادآور شد:با مداخله به موقع در اختلالات شنوایی می توانیم اقدامات موثر و عملی بسیار خوبی را به جهت کاهش معلولیت خصوصاً ناشنوایی در میان کودکان انجام دهیم.

ایشان اضافه کردند: با راه اندازی مرکز غربالگری شنوایی نوزادان تازه متولد شده ، با کمک بیمارستان امام هادی(ع) امیدواریم اقدامات موثری برای همشهریان عزیز ارائه دهیم.

حمزه اعتماد فرماندار شهرستان دیر افزودند: طرح غربالگری شنوایی در کلیه بیمارستان با همکاری سازمان بهزیستی اجرا می شود که در این شهرستان  با همکاری بیمارستان امام هادی (ع) نخستین مرکز غربالگری در هفته دولت افتتاح شده است.

ایشان بیان داشتند: پیشگیری از محدودیت های شنوایی مسئله مهمی است که با همکاری اورژانس اجتماعی اقدامات مهمی صورت گرفته است.

گفتنی است در این مراسم  دکتر رفیعی معاون پیشگیری از معلولیت سازمان بهزیستی کشور، احمدی معاون پیشگیری استان ، حمزه اعتماد فرماندار شهرستان  دیررئیس بهزیستی و مسئولین شهرستانی نیز حضور داشتند.


کلمات کلیدی:
نخستین.مرکز.غربالگری.نوزادان     بیمارستان.امام.هادی    
تعداد بازدید:   ۵۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >